2 Nisan 2009 Perşembe

ÇOK KOLAY KAZANIYORUMHerkesin genel sıkıntısı sanırım para. Bu ekonomik kriz nedeniyle hepimiz biraz daha az harcama yapmak durumunda kaldık. Belki bize yetecek kadar kazanmıyoruz belki de biliçaltımızda ona ulaşmanın çok zor olduğunu düşündüğümüz için daha çoğunu isteyemiyoruz bile. O nedenle para konusunda yapılması gereken bazı temizlik aşamalarını size gösteren bir kaç soru var aşağıda.. Sorulara hemen alışıldık otomatik tepkisel cevaplar vermeyin. Örneğin 4.soruyu sorduğunuzda, "neyinden hoşlanıcam ki" gibisinden ani cevaplar vermeyin. Cevabın yüzeye çıkması için kendinize izin verin. Bize yanlış öğretilen bazı kalıpları içimizde yıkabilir yani temizleyebilirsek, düşüncelerimiz bizi bambaşka bir yere götürebilir. Temizlik konusunda anlamadığınız bir şey olursa bana sorabilirsiniz yada kuantum tekniği konusunda yazan http://www.bulentaltinkaya.com/ adresine bir ziyarette bulunabilirsiniz.


1) Anne - babanın paraya ilişkin tutumlarında ve etkinliklerinde değiştirmek istediğin ya da
direndiğin herhangi bir şey var mı? (Varsa temizle)
Mesela babanız herzaman para kazanmak çok zor diyorsa , siz çok kolay demeyi deneyin.

2) Anne - babanın paraya ilişkin kalıplarından hiç farketmeden taklit edip hayatına soktuğun bir kalıp var mı? (Varsa o kalıbı yani duyguyu yada fikri, inancı temizleyin)
Parası olanlar sahtekardır diye düşünüyorsanız, dürüstlük para getirir demeyi deneyin.

3) Çok paran olursa olmasından korktuğun bir şey nedir? (Korkuları temizleyin)

4) Şimdiki parasal durumuna ilişkin hoşlandığın bir şey nedir? (Çıkanı temizle)

5) Şimdiki parasal durumuna ilişkin hoşlanmadığın şey nedir?

6) Paranın seni kontrol etmeye çalıştığını hissettin mi? Parayı sen kontrol etmek istedin mi? (Bu kontrol hislerini temizleyin)

7) Parada ya da paraya ilişkin herhangi bir şeyde hoşlanmadığın ya da onaylamadığın bir şey oldu mu? (Hoşlanmama, onaylamamaları temizleyin)

8) Paranın sendeki bir şeyden hoşlanmadığını ya da onaylamadığını bir biçimde hissettin mi? (Hissettinse temizle)

9) Paranın sana meydan okuduğunu, karşı çıktığını bir biçimde hissettin mi?

10) Sen paraya herhangi bir şekilde meydan okudun mu, karşı çıktın mı?

11) Kağıtta İki tane sütün oluşturun. Birine Avantajlar, diğerine Dezavantajlar yazın. - Parasal Özgürlüğe sahip olmak sana hangi yararı sağlayacak? (Cevabı avantajlara yaz ve o arzuyu serbest bırak)- Parasal özgürlüğe sahip olmak hangi zarara sebep olacak? (Dezavantajlara yaz ve o zarar duygusunu, korkusunu temizle) Ör: İnsanlar beni o zaman param için severler belki... vs...

12) İdeal para durumunu ŞU anda, ŞİMDİ oluyor gibi hayal et. Ona şu anda sahip olduğunu hayal et ve bu duruma karşı içinden yükselen itirazları temizle.


13) Hedef bildiriminde bulun ve ortaya çıkan itirazları temizle. Hedef bildirimi şöyle bi şeydir: 1 hafta içinde sadece serbest bırakarak 1000 YTL ve daha yukarısını kolayca elde ediyorum.Bu cümleye benzer bir şey yazın ve bu cümleyi yazarken ve okurken ortaya çıkan itirazları temizleyin.


2 yorum:

LÜTFEN YORUM BIRAKINIZ,ZİYARETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER, STİLPERİSİTweet