13 Nisan 2009 Pazartesi

STRES AZALTAN RENKLERBu yıl kriz dolayısıyla gerilen sinirler evlerin duvarlarında stresi azaltıcı renkler kullanılarak yatıştırılmaya çalışılacak.Bahar aylarıyla birlikte evlerini boyatmaya başlayan ev ve işyeri sahipleri , iç cephelerde en çok kum beji ve kese kağıdı gibi stresi azaltıcı sade renkleri tercih ediyor.

Konya'da çeşitli boya markalarının bayiliğini yapan firmanın sahibi İsmail Söylemez, eskiden kullanılan, sadece 1-2 kez silinebilen plastik boyaların yerini, son 7 yıldan beri, 6 ile 10 kez silinebilen su bazlı silikonlu saten boyaların aldığını ifade ede etti. Son yıllarda, ekonomik durumu iyi olan kişilerin evlerinin iç cephelerindeki boya rengini her yıl ya da 2 yılda bir değiştirmeyi tercih ettiklerini anlatan Söylemez, bu değişiklikte de o yıl moda olan renklerin kullanıldığını belirtti.

Geçen yıla kadar alışıla gelmiş olan fil dişi, şampanya ve krem tonlarının kullanıldığını dile getiren Söylemez, şunları kaydetti: ''Fil dişi ve şampanyadan pek çok kişi sıkıldı. Evlerin iç cephelerinde vatandaşlar, bu yıl en çok kum beji ve kese kağıdı gibi, stresi azaltıcı etki yaptığı, insanı rahatlattığı belirtilen sade renkler tercih ediyor.

Supertamirci.com yetkilisi Kerem Bey ise özellikle tek duvarını daha koyu ve üzerine simli boya tercih eden ev sahibi bayanların her konuda olduğu gibi evlerinin dekorasyonunda da son modayı takip ettiklerini söylüyor.. Bunun yanın da gül pembe, somon, verde ve limon renkleri de yeni sezonda moda olan renkler arasında yer alıyor. Ayrıca aykırı renklerden hoşlananlar da bu yıl, turuncu, mor ve bordoyu tercih ediyor.

Son dönemde boyanabilir duvar kağıtlarının da talep görmeye başladığını anlatan Söylemez, alçı ve boya dahil duvar kağıdının metrekaresinin ortalama 15 liraya yapıldığını, sadece boyanın metrekaresinin 80 kuruş ile 3 lira arasında değiştiğini, alçı ile birlikte boyanın metrekare fiyatının ise ortalama 8 lira olduğunu ifade etti.
Söylemez, boyanabilir duvar kağıtlarının özellikle salon, oturma odası ve antrede kullanıldığını, yeni dönemde bu kağıtların üzerine ise bordo, turuncu ve kese kağıdı gibi renklerin tercih edildiğini sözlerine ekledi.

2 yorum:

  1. Evet duvar kağıtları da gene moda oldu...fotoğraftaki evin renkleri çok güzel,ferah,iç açıcı ve aydınlık..

    YanıtlaSil
  2. bende kesekagıdı ve koyu yeşil seviyorum ama tek duvarda.supertamirci ye boyatacağım yakında.

    YanıtlaSil

LÜTFEN YORUM BIRAKINIZ,ZİYARETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER, STİLPERİSİTweet